شخصی سازی اندروید در ظاهر آن، هوم اسکرین و حذف نوار جستجوی گوگل
شخصی سازی اندروید در ظاهر آن، هوم اسکرین و حذف نوار جستجوی گوگل

شخصی سازی اندروید در ظاهر آن، هوم اسکرین و حذف نوار جستجوی گوگل، شما می توانید ظاهر اندروید خود را به طور کامل تغییر دهید، همچنین می توانید هوم اسکرین را نیز تغییر دهید. با ما همراه باشید تا بیشتر با شخصی سازی اندروید آشنا شوید.

ظاهر اندروید را به کلی تغییر دهید

اگر قصد دارید صفحه‌ی اصلی یا همان هوم اسکرین اندروید را به طور کامل تغییر دهید، بهتر است یک لانچر جدید نصب کنید. لانچر همان اپلیکیشنی است که هر گاه دکمه‌ی هوم را می‌زنید فعال می‌شود. اگر چندین لانچر داشته باشید می‌توانید با رفتن به بخش Apps در تنظیمات اندروید، زدن آیکن چرخ‌دنده در بالای صفحه و انتخاب گزینه‌ی Home، لانچر مورد نظرتان را انتخاب کنید. هر چند لانچر Themer چند وقتی است که به‌روزرسانی نشده، ولی هنوز هم یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌ها برای تغییر دادن اساسی ظاهر اندروید محسوب می‌شود. با استفاده از این لانچر می‌توانید از بین خیل عظیمی از طراحی‌هایی بسیار زیبا دست به انتخاب بزنید و هوم اسکرین کاملا باب طبع خودتان داشته باشید.

هوم اسکرین باهوش داشته باشید

یکی دیگر از لانچرهایی که ارزش چک کردن را دارد Aviate است. یاهو این لانچر را بر اساس این ایده طراحی کرده که کاربر در هر ساعت از روز به اپلیکیشن‌ها و عملکردهای متفاوتی نیاز دارد. یعنی برای مثال صبح هنگام حرکت به سمت محل کار اطلاعات ترافیکی و ظهر هنگام ناهار پیشنهادهایی برای رفتن به رستوران مناسب است. عملکرد این لانچر تا حدی شبیه به گوگل ناو است، ولی حتی از آن فراتر می‌رود و اپلیکیشن‌های شما را بر اساس نوع و ساعت روز دسته‌بندی می‌کند. البته اگر لازم باشد می‌توانید تمام این رفتارهای خودکار را شخصی کنید. این لانچر تعداد زیادی تصویر پس‌زمینه‌ی بسیار زیبا هم در خود دارد.

نوار جستجوی گوگل را حذف کنید

یک دلیل دیگر برای استفاده از لانچرها این است که بتوانید نوار جست‌وجوی گوگل را حذف کنید. در لانچرهای خود گوگل و برخی از لانچرهای دیگر، نوار جست‌وجوی گوگل به طور دائم در بالای صفحه‌نمایش دیده می‌شود. لانچر ZenUI، که کمپانی ایسوس آن را تولید کرده، رویکردی ساده و کمینه‌گرا دارد. در این لانچر می‌توانید از نوار جست‌وجویی متفاوت استفاده یا نوار جست‌وجو را به کلی حذف کنید. اپلیکیشن Custom Search Bar Widget پا را از این هم فراتر می‌گذارد. این اپلیکیشن اجازه می‌دهد میان‌برهایی متفاوت (نظیر Wikipedia یا IMDB) را به نوار جست‌وجو بیفزایید تا مجبور نباشید همیشه از جست‌وجوی گوگل استفاده کنید. این اپلیکیشن همچنین امکان تغییر دادن شکل و رنگ نوار جست‌وجو را هم دارد.