شخصی سازی اندروید در پس زمینه گوشی، محافظ صفحه نمایش و لاک اسکرین
شخصی سازی اندروید در پس زمینه گوشی، محافظ صفحه نمایش و لاک اسکرین

شخصی سازی اندروید در پس زمینه گوشی، محافظ صفحه نمایش و لاک اسکرین، یکی از مزایای خریدن گوشی‌های اندرویدی به جای آیفون این است که می‌توانید صفحه‌ی اصلی یا هوم اسکرین گوشی خود را کاملا شخصی کنید. اگر برای شروع این کار نیاز به راهنمایی یا الهام گرفتن دارید، با ما همراه باشید.

از پس‌زمینه‌های زنده (Live Wallpaper) استفاده کنید

پس‌زمینه‌های زنده با گذر زمان یا بر اساس فاکتورهایی دیگر تغییر می‌کنند. اغلب تلاش‌هایی که در زمینه‌ی ساخت این نوع گرافیک‌ها در پلی استور گوگل دیده می‌شود بیشتر حالتی تجربی و آماتور دارد، ولی در این میان برخی پس‌زمینه‌های زنده‌ی بسیار ارزشمند را هم می‌توان پیدا کرد. برای مثال اپلیکیشن Meter که توسط خود گوگل ساخته شده، یک پس‌زمینه‌ی زنده است که می‌تواند برخی از اطلاعات کلیدی گوشی مانند میزان شارژ باتری، قدرت سیگنال وایفای و… را به شکلی گرافیکی روی هوم اسکرین نمایش دهد. اگر هم به جای عملکرد، خلاقانه بودن برایتان اهمیت دارد، می‌توانید اپلیکیشن‌های مختلف دیگری نظیر Raindrop یا Woodland را بیازمایید. برای انتخاب پس‌زمینه‌های زنده هم مثل سایر پس‌زمینه‌ها کافی است روی بخش خالی از صفحه‌نمایش انگشت خود را چند لحظه نگه دارید و گزینه‌ی Wallpaper را انتخاب کنید.

یک محافظ صفحه‌نمایش (Screen Saver) انتخاب کنید

در اندروید این امکان را دارید که تعیین کنید هر گاه گوشی به شارژ یا داک متصل شود یک محافظ صفحه‌نمایش یا اسکرین سیور به نمایش دربیاید. بسته به نسخه‌ی اندروید و تولیدکننده گوشی ممکن است این گزینه را با نام Screen Saver یا DayDream در بخش Display تنظیمات گوشی پیدا کنید. با ضربه زدن روی آیکن منو (سه نقطه) می‌توانید پیش‌نمایشی از اسکرین سیور را ببینید و همچنین تعیین کنید که چه زمانی این حالت فعال شود. برخی از اسکرین سیورها مانند ساعت یا گوگل فتوز تنظیمات بیشتری هم دارند. می‌توانید با ضربه زدن روی آیکن چرخ‌دنده در جلوی هر اسکرین سیور به این تنظیمات اضافی آن دسترسی پیدا کنید.

اطلاعات بیشتری را روی لاک اسکرین قرار دهید

گوگل و بسیاری از تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی در زمینه‌ی طراحی کردن لاک اسکرینی تمیز و کاربردی بسیار خوب عمل کرده‌اند. ولی گزینه‌های جایگزین دیگری هم برای لاک اسکرین وجود دارد که امکانات متفاوتی نظیر قابلیت افزودن ویجت‌ها و میان‌برها را در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر این نوع از شخصی‌سازی به نظرتان جالب می‌آید پیشنهاد می‌کنیم اپلیکیشن Next Lock Screen را که از سوی مایکروسافت منتشر شده امتحان کنید. این اپلیکیشن لاک اسکرین، نوتیفیکشن‌هایی با جزئیات زیاد، میان‌برهایی به کانتکت‌های مهم، دسترسی سریع به دوربین، تنظیمات اصلی، ویجت‌های نظیر پیش‌بینی وضعیت آب و هوا و خیلی گزینه‌های دیگر را در اختیار شما قرار خواهد داد.