چند سوال مهم که انتظار داریم فصل دوم سریال «لوکی» پاسخ دهد (بخش دوم)
چند سوال مهم که انتظار داریم فصل دوم سریال «لوکی» پاسخ دهد (بخش دوم)

چند سوال مهم که انتظار داریم فصل دوم سریال «لوکی» پاسخ دهد (بخش دوم)، با شکست پروژه‌های اخیر مارول، حالا انتظارات از لوکی حتی از گذشته هم بیشتر است. پخش فصل دوم از ۶ اکتبر (۱۴ مهر) آغاز می‌شود و همانند فصل پیشین، شش قسمتی خواهد بود. علاوه بر تام هیدلستون، دیگر بازیگران فصل اول از جمله سوفیا دی مارتینو، گوگو امبتا-را، وونمی موساکو، جاناتان میجرز و اوون ویلسون هم بازخواهند گشت.

آیا اراده‌ی آزاد وجود دارد؟

این سوال فلسفی که در فصل اول مطرح شد، اهمیت بالایی در آینده‌ی دنیای سینمایی مارول دارد. اگر به یاد داشته باشید، در قسمت پایانی گفته می‌شود اراده‌ی آزاد چیزی بیشتر از یک توهم نیست و توسط او که باقی می‌ماند طراحی شده است، اگر واقعا چنین باشد، پس همه‌ی اتفاقات و قصه‌هایی که تا این لحظه در دنیای سینمایی مارول دیده‌ایم (از جمله جنگ بزرگ میان انتقام‌جویان و تانوس) هیچ معنایی ندارند! زیرا همه‌چیز همان‌طور اتفاق افتاده که او که باقی می‌ماند طراحی کرده است.

در پایان، راوونا رنسلایر که یکی از قاضیان و اعضای عالی‌رتبه‌ی سازمان مغایرت زمانی است، راهی سفر می‌شود تا حقیقت را کشف کند. اگر او در فصل دوم با این خبر بازگردد که اراده‌ی آزاد وجود دارد، پس حتما یک راه مشخص برای شکست دادن کانگ فاتح و واریانت‌های او وجود خواهد داشت، حتی با اینکه آن‌ها کنترل خط زمانی مقدس را در اختیار گرفته‌اند و همه‌چیز را به آشوب کشانده‌اند.

آیا پایان خوشی در انتظار لوکی و سیلوی است؟

در فصل اول، لوکی و سیلوی به یکدیگر ابراز علاقه‌ می‌کنند اما رابطه‌ی عاشقانه‌ی آن‌ها مسئله‌دار است و حتی باعث وقوع یک رویداد نکسوس (Nexus Event) می‌شود. با این حال، آن‌ها به این رابطه ادامه می‌دهند تا اینکه در قسمت پایانی، سیلوی به لوکی خیانت می‌کند و لوکی را به سازمان مغایرت زمانی می‌فرستد تا بتواند او که باقی می‌ماند را بدون دردسر به قتل برساند.

با توجه به شرایط فعلی، به نظر نمی‌رسد که پایان خوشی در انتظار رابطه‌ی آن‌ها باشد. در واقع، در فصل اول دیدیم که هر دو واریانت به این نتیجه رسیده‌اند که لوکی بودن یعنی شکست و همیشه نتیجه‌ی نهایی یکسان است: لوکی‌ها در انتها شکست می‌خورند. البته که امیدواریم چنین نباشد و شاید فصل دوم پاسخ ما را بدهد، چه بسا این دو لوکی طلسم‌شکنی کنند و زندگی مشترک موفقیت‌آمیزی داشته باشند.

میس مینتس (خانم دقایق) دقیقا چیست؟

میس مینتس (Miss Minutes) هم در فصل دوم سریال لوکی بازمی‌گردد و امیدواریم که سازندگان به پیشینه‌ و جایگاه او در فاز جدید دنیای سینمایی مارول بپردازند. میس مینتس در ابتدا به‌عنوان یک دستیار و هوش مصنوعی راهنما معرفی شد که برای سازمان مغایرت زمانی کار می‌کند اما در نهایت مشخص می‌شود که او چیزی فراتر از یک هوش مصنوعی معمولی است و یکی از شرورهای اصلی مجموعه به حساب می‌آید.

فصل دوم باید درباره‌ی این شخصیت مرموز توضیح دهد و به ما بگوید که او چگونه به وجود آمد و چه اهدافی دارد. ما می‌دانیم که میس مینتس با او که باقی می‌ماند همکاری داشته و احتمالا به همه‌ی واریانت‌های کانگ در مولتی‌ورس مرتبط است. در همین راستا، میس مینتس را می‌توانیم یکی از دشمنان اصلی انتقام‌جویان بدانیم و شاید در فیلم «انتقام‌جویان: سلسله‌ی کانگ» با او ملاقات دوباره‌ای داشته باشیم.

آیا سیلوی درست انتخاب کرد؟

اینکه سیلوی انتخاب کرد او که باقی می‌ماند را از بین ببرد، یکی از مهم‌ترین اتفاقات دنیای سینمایی مارول پس از «انتقام‌جویان: آخر بازی» بوده است. با اینکه او در ابتدا باور داشت که کار درست را انجام داده است اما با دیدن پیامدهای انتخابش متوجه خواهد شد که یک‌تنه باعث هرج‌ومرج در جهان شده است و هر اتفاقی که در مولتی‌ورس رخ دهد، او مسئول خواهد بود.

بنابراین می‌توان انتظار داشت که او در فصل دوم با احساس گناه و عذاب وجدان شدید دست‌وپنجه نرم کند و به دنبال یک راه حل باشد. باید دید که فصل جدید تا چه اندازه این انتخاب سیلوی را بررسی می‌کند؛ ضمن اینکه هنوز با قاطعیت نمی‌توان گفت که سیلوی مقصر اصلی رویدادهای اخیر محسوب می‌شود، شاید او یک بازیچه بوده است.