عوامل موثر در هزینه  براي کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افرادی که قصد ترک اعتیاد دارند و همین طور خانواده‌های آنان مطرح است هزینه کمپ ترک اعتیاد می‌باشد.

عوامل موثر در هزینه  براي کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران

برای فردی که جهت درمان اعتیاد به کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران مراجعه می‌کند هزینه هایی وجود دارد که شامل هزینه مواد غذایی، هزینه دارو، هزینه های مربوط به درمان جسمی و روانی و …. می‌شود. اما به طور کلی هزينه ها در کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران به موارد زیر بستگی دارد:

عوامل موثر در هزینه  براي کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران

مکان کمپ ترک اعتیاد

مکانی که کمپ در آنجا واقع شده است در قیمت کمپ ترک اعتیاد موثر است اینکه کمپ در داخل تهران باشد و یا اطراف آن بسیار مهم است. هزینه در کمپ ترک اعتیاد خصوصي در تهران نسبت به حومه آن و یا شهرستان‌ها بالاتر است. کمپ های واقع در مناطق خلوت و خوش آب و هوا و با دسترسی آسان معمولا هزینه بیشتری دریافت می‌کنند.

نوع امکانات و تسهیلات کمپ

نوع امکانات و تسهیلاتی که کمپ مربوطه برای بیماران فراهم کرده است در تعرفه مراکز ترک اعتیاد تاثیرگذار است.

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی مانند استخر شنا، سالن بدنسازی، ماساژ درمانی، مشاوره تغذیه و موارد دیگر همگی در هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی موثر است.

اتاق بازی به همراه میز بیلیارد

معمولا اتاق‌های این مراکز به طور کلی شامل یک تختخواب، حمام و فضای راحت برای وسایل شخصی هستند. برای افرادی که اتاق غیر مشترک را انتخاب می‌کنند هزینه ها بالاتر است.

نوع تغذیه

یکی از عوامل مهمی که باید در دوران ترک اعتیاد به آن توجه ویژه داشت تغذیه است چرا که افراد معتاد از لحاظ تغذیه اهمیت چندانی نمی‌دهد و بدن آن‌ها با کمبود مواد مغذی روبرو می‌شود بنابراین باید به تغذیه در دوران ترک اعتیاد اهمیت ویژه ای داد تا بدن بیماران بتواند سموم را دفع کرده و سریع‌تر سلامتی خود را بدست آورند. در مرکز بازتوانی نوروکمپ بخشی از هزینه ای که از مراجعین دریافت می‌شود صرف تهیه مواد غذایی تازه و مفید می‌شود تا نیازهای تغذیه‌ای آنان به درستی و طبق تشخیص متخصص تغذیه تامین شود.

درمان های ارائه شده در کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران

این درمان ها می‌تواند شامل سم زدایی، درمان با کمک دارو، روان درمانی، گزینه‌های مختلف درمانی دیگر و مراقبت‌های پس از درمان اعتیاد باشد. در صورتی که برای درمان نیاز به دارو باشد هزینه داروها هم باید پرداخت شود اما در صورت داشتن بیمه درمانی می‌توانید از خدمات بیمه هم استفاده کنید.

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران

بسته به دولتی یا خصوصی کمپ انتخابی و امکانات آن هزینه کمپ ترک اعتیاد در تهران متفاوت خواهد بود. اما بدیهی است که هزینه کمپ خصوصی نسبت به دولتی به دلیل امکاناتی که به آن‌ها اشاره کردیم اختلاف خیلی زیادی دارد البته در برخی موارد هزینه ترک اعتیاد در کمپ های دولتی رایگان است. اما هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی توسط سازمان بهزیستی برای مدت زمان 28 روز 1480000 تومان در سال 1400تعیین شده است.