با انواع طرح و نقشه در فرش ایرانی بیشتر آشنا شوید

با انواع طرح و نقشه در فرش ایرانی بیشتر آشنا شوید ، رنگ و نقش فرش های ایران به گونه ای زیبا است که می توان گفت در میان مردم سراسر جهان از بالاترین جایگاه برخوردار است. در گذر تاریخ فلات ایران همواره بقا و حضور فرش تجلی گر قسمتی از فرهنگ و هنر اهالی شهرها، روستاها، قبایل و مردمان عشایر شناخته می شود.

ادامه مطلب: با انواع طرح و نقشه در فرش ایرانی بیشتر آشنا شوید

الیاف فرش دستبافت بیشتر از چه جنسی است ؟

الیاف فرش دست بافت بیشتر از چه جنسی است ؟ ، از زمان های دور یعنی دوران انسان های نخستین، نیاز به زیر انداز و فرش احساس شد. برای برطرف کردن این نیاز، انسان های به صورت مستقیم از پوست و پشم حیوانات اهلی استفاده می کردند.

ادامه مطلب: الیاف فرش دستبافت بیشتر از چه جنسی است ؟

خصوصیات فرش بر اساس تعداد تراکم

خصوصیات فرش بر اساس تعداد تراکم ، همانطور که می دانید فرش های ماشینی در تراکم های مختلفی بافته و به بازار عرضه می شوند. هر کدام از آن ها دارای ویژگی ها و تفاوت های خاص خود هستند. در این مطلب به بیان خصوصیات فرش‌های 700، 1000 و 1200 شانه می پردازیم. پس از تعریف دقیق، تفاوت های هر کدام را شرح داده و جمع بندی می کنیم.

ادامه مطلب: خصوصیات فرش بر اساس تعداد تراکم

دانستی هایی در رابطه با فرش ایرانی

دانستی هایی در رابطه با فرش ایرانی ، در این مطلب می خواهیم به دانستی هایی در رابطه با فرش ایرانی اشاره کنیم که شاید تا کنون از آن ها آگاهی نداشته باشید. آگاهی از این موارد شما را در خرید فرش یاری کرده و با پیشینه و تاریخ این هنر ارزنده بیشتر آشنا می شوید .

ادامه مطلب: دانستی هایی در رابطه با فرش ایرانی

جنس و رنگ فرش ماشینی

c به طور کلی در محصولات ماشینی از 3 نوع نخ استفاده می شود. نام این نخ ها، نخ تار و نخ پود و نخ خاب است .

ادامه مطلب: جنس و رنگ فرش ماشینی